fbpx

O CZYM NIE POWIEM SWOIM RODZICOM - WARSZTATY

O czym nie powiem swoim rodzicom
warsztaty i pokaz

Fakt niezrozumienia młodzieży oraz brak odpowiedniej oferty repertuarowej chcemy wykorzystać jako punkt startowy do przeprowadzenia projektu „O czym nie powiem swoim rodzicom”. Projekt zakłada proces warsztatowy i twórczy skierowany do młodzieży. Tobiasz Sebastian Berg z sukcesem i powodzeniem prowadzi działania wspierające rozwój i promocję tańca współczesnego oraz edukację poprzez taniec i teatr tańca w Polsce. Jako jedyny choreograf z Polski jest finalistą Fedora Prizes w kategorii edukacja, za spektakl teatru tańca „Łabędzie”. Domeną jego jest stała i bezpośrednia obecność w terenie, czego wynikiem jest bieżące rozpoznawanie i dostrzeganie aktualnych potrzeb i wyzwań stojących przed społecznościami, również w kontekście ich (nie)zaangażowania w inicjatywy kulturalne. Niniejsze zadanie dotyczy przeprowadzenia spotkań warsztatowych dla młodzieży licealnej zakończone napisaniem tekstów piosenek i pokazem powarsztatowym. 

Niniejsza propozycja zakłada odłączenie się od tzw. artystycznego ego przeprowadzenie warsztatów, w finale których, w partnerstwie z młodzieżą stworzymy teksty piosenek „O czym nie powiem swoim rodzicom”. Chcemy zapytać się młodzieży o to, co trzymają w tajemnicy przed swoimi rodzicami. Dlaczego im o tym nie mówią? Jak wyglądają codziennie relacje polskich nastolatków ze światem dorosłych. Chcemy zapytać się o czym mogą powiedzieć rodzicom, a o czym nie. Chcemy nawiązać do pomijanej w mediach kwestii rozmowy międzypokoleniowej na linii nastolatek - rodzic, albo o jej braku. Materiałem wyjściowym do pracy jest test reportaż Antoniego Antoszka „O czym nie powiem swoim rodzicom”, jest to materiał wyjściowy do przeprowadzenia warsztatów z grupą młodzieży w wieku licealnym wyłonionej w drodze otwartego naboru. Przez 15 godzin 20 uczestników odbędzie popołudniowe warsztaty wraz z reżyserem/choreografem Tobiaszem Bergiem i dramaturżką Ewą Mikułą. Warsztaty przygotują zestaw zagadnień i materiałów, które w ostateczności doprowadzą do stworzenia tekstów piosenek i końcowego pokazu performatywnego.

Terminy warsztatów:
27.11.2023 r. - 14.00-18.00
28.11.2023 r. - 14.00-18.00
29.11.2023 r. - 14.00-18.00
30.11.2023 r. - 14.00-17.00
 
4.12.2023 r. - pokaz powarsztatowy - godz. 17.00

Za ile? 
Uczestnictwo jest bezpłatne

Miejsce warsztatów:
Teatr Rozrywki w Chorzowie

logo KTW GZM 2029
Wydarzenie wspierane przez program Spójnik, realizowany w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.