fbpx

DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ FORMIE)

Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield
DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ FORMIE)
(“The Complete Works of William Shakespeare (Abridged)”)
komedia w jednym akcie

Kultowy spektakl znów w Teatrze Rozrywki!

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.”
 

Co stanie się, gdy połączymy mistyczny teatr elżbietański z przypadkowością losu? Czy kakofonią jest łączenie maurowskich wersetów, ze stylem rodem z Bronxu? Co otrzymamy z mieszanki intelektu, odwagi, przenikliwości i... braku granic? Jest wiele możliwości, ale tym razem będą to wszystkie dzieła Williama Szekspira. Żeby tego było mało... w jeden wieczór.

W przeszłości takie spotkania sprawiały ogromną satysfakcję wszystkim uczestnikom, którzy wspólnie przeżywali dramaty Łabędzia ze Stratfordu. Szekspir jednak postanowił zmienić moderatorów tych wspólnych wieczorów. W 404 rocznicę swojej śmierci pozwala sobie na odrobinę szaleństwa. Stawia na osoby, które praktycznie się nie znają – w przeciwieństwie do ich legendarnych poprzedników. Brzmi to ryzykownie, ale w tym szaleństwie może być metoda. Dodatkowo, miejsce w którym przychodzi im się spotkać, daje im niezmierzone możliwości. Ogranicza ich jedynie własna wyobraźnia.

Czy Szekspir jest w stanie utrzymać w ryzach swoich przedstawicieli, wrzuconych do swoistego parku rozrywki? Co stanie się, kiedy ruszy rollercoaster i będzie chciał przekroczyć wszelkie granice ciążenia? No cóż... Tego nie wie nikt. Nawet William Szekspir.

Przyszedł moment, kiedy trzeba odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie. Czy jesteśmy na to gotowi? Czy zaryzykujemy ten jeden wieczór? Czy Szekspir wie co robi? Bądźmy szczerzy... zazwyczaj nikt nie jest do końca gotowy na podjęcie ryzyka – skok na bungee, zjazd Hyperionem, czy wolne spadanie ze stratosfery. Nikt nie przeżywa w ten sam sposób przekraczania sił grawitacji, ale u każdego wzbudza ono sporo niezapomnianych emocji. Może warto spróbować?

Jesteście gotowi?

 


Jeśli ktoś lubi absurdalne poczucie humoru i dobrze się bawił, oglądając „Bajki dla potłuczonych” kabaretu Potem (lub ich chorzowską adaptację – „Złanocki”), jeśli bliskie mu są dokonania „Latającego cyrku Monty Pythona” – podczas tego spektaklu poczuje się dokładnie tam, gdzie być powinien. A reszta? „Reszta jest milczeniem” oczywiście.  

[Małgorzata Jęczmyk-Głodkowska w: zpierwszegorzedu.pl]


przekład: Włodzimierz Kaczkowski
reżyseria: Magdalena Wojtacha, Marek Chudziński, Jakub Wróblewski
scenografia i kostiumy: Magdalena Wiluś
muzyka: Kamil Franczak

inspicjent: Beata Jabłońska-Rakoczy
sufler: Katarzyna Grad 

OBSADA:
Magdalena Wojtacha (gościnnie)
Marek Chudziński
Jakub Wróblewski

głos Szekspira: Adam Szymura

zdjęcia: Artur Wacławek
logo: Janusz Różański

premiera: 12 marca 2021 r.
Duża Scena Teatru Rozrywki
czas trwania: około 100 minut

RECENZJE: 
e-teatr
Obsada