fbpx

MAGDALENA WILUŚ

Absolwentka katowickiego Liceum Plastycznego (specjalizacja: jubilerstwo) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (specjalizacje: projektowanie kostiumu teatralnego i filmowego oraz projektowanie wnętrz).

Jeszcze w czasie studiów odbyła praktyki w Teatrze Rozrywki oraz Och-Teatrze w Warszawie (podczas produkcji musicalu The Rocky Horror Show R. O’Briena).
 
W roku 2013 zaprojektowała scenografię do przeglądu twórczości grup artystycznych Miejskiego Domu Kultury Batory w Chorzowie „Batoralia”.
 
Uprawia malarstwo olejne. Zajmuje się również grafiką i projektowaniem plakatów. Ma w dorobku kilka wystaw zbiorowych oraz indywidualną wystawę w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie pt. „Pejzaż industrialny” (2012). Od roku 2013 jest członkiem Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków.
 
Od października 2012 r. pracuje w Teatrze Rozrywki, jako asystent kostiumografa we wszystkich produkcjach musicalowych.

Zaprojektowała scenografię do:
– koncertu świątecznego Co za radość kolędować!
– spektaklu Szkoła bluesa,
– koncertu Poeci, których nam zabrakło,
– monodramu Nieodkryty świat,
– koncertu Czy ich jeszcze pamiętasz?.

Zaprojektowała kostiumy do:
– Koncertu Sylwestrowego 2018 pt. Radio Rozrywka. Sylwestrowa Lista Przebojów'
– bajki muzycznej Kot w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
– 
farsy Hotel Westminster R. Cooneya.

Jest autorką scenografii i kostiumów do komedii Kura na plecach Freda Apkego, koncertu zaduszkowego Ta noc do innych niepodobna (2022) oraz Jesus Christ Superstar - koncert A. L. Webbera (2023).
Współprojektowała kostiumy 24. Gali Sylwestrowej Rozrywka kocha kino oraz Zatańczmy! Koncert sylwestrowy 2022/2023.

Pełni funkcję asystenta scenografa i kostiumografa w musicalach Koty A. L. Webbera, Harold i Maude C. Higginsa, Tootsie D. Yazbeka.
 
Foto: Tomasz Zakrzewski