fbpx

MAGDALENA WILUŚ

Absolwentka katowickiego Liceum Plastycznego (specjalizacja: jubilerstwo) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (specjalizacje: projektowanie kostiumu teatralnego i filmowego oraz projektowanie wnętrz).

Jeszcze w czasie studiów odbyła praktyki w Teatrze Rozrywki oraz Och-Teatrze w Warszawie (podczas produkcji musicalu The Rocky Horror Show R. O’Briena).
 
W roku 2013 zaprojektowała scenografię do przeglądu twórczości grup artystycznych Miejskiego Domu Kultury Batory w Chorzowie „Batoralia”.
 
Uprawia malarstwo olejne. Zajmuje się również grafiką i projektowaniem plakatów. Ma w dorobku kilka wystaw zbiorowych oraz indywidualną wystawę w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie pt. „Pejzaż industrialny” (2012). Od roku 2013 jest członkiem Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków.
 
Od października 2012 r. pracuje w Teatrze Rozrywki, jako asystent kostiumografa we wszystkich produkcjach musicalowych. Jest autorką projektów kostiumów do bajki muzycznej Kot w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego oraz autorką scenografii do:
– koncertu świątecznego Co za radość kolędować!
– spektaklu Szkoła bluesa,
– koncertu Poeci, których nam zabrakło,
– monodramu Nieodkryty świat.
Zaprojektowała również kostiumy do Koncertu Sylwestrowego 2018 pt. Radio Rozrywka. Sylwestrowa Lista Przebojów oraz farsy Hotel Westminster R. Cooneya. Jest także autorką scenografii i kostiumów do komedii Kura na plecach. Współprojektowała też kostiumy 24. Gali Sylwestrowej Rozrywka kocha kino.
 
Foto: Tomasz Zakrzewski