fbpx


Wczoraj, 27 listopada w Operze Śląskiej miała miejsce gala na, której wręczono Złote Maski. Mamy ogromną przyjemność poinformować, ze nagrody w kategorii "Choreografia / ruch sceniczny" otrzymali Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka za musical "Koty" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

ZŁOTE MASKI 2022

SPEKTAKL ROKU: „Kandyd, czyli optymizm" Voltaire'a w reżyserii Rafała Szumskiego w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW: „Ballady i romanse" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Marty Wiśniewskiej w Teatrze Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

AKTORSTWO ZA ROLĘ KOBIECĄ W SPEKTAKLACH DRAMATYCZNYCH: Marta Gzowska-Sawicka za monodram „Milczenie. O Ewie Demarczyk” w reżyserii Tomasza Fryzeła i role Zewtel w spektaklu „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza i Sary w spektaklu „Faraon” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

AKTORSTWO ZA ROLĘ MĘSKA W SPEKTAKLACH DRAMATYCZNYCH: Mateusz Wojtasiński za role Ramzesa w spektaklu „Faraon” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego i Jaszy w spektaklu „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

AKTORSTWO ZA ROLĘ W TEATRACH LALKOWYCH: Ewa Zawada za rolę Pasterki w spektaklu „Pasterka i kominiarczyk" w reżyserii Arkadiusza Klucznika w Teatrze Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

AKTORSTWO ZA ROLĘ DRUGOPLANOWĄ: Grzegorz Przybył za rolę Osipa w spektaklu „Płatonow" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze Śląskim w Katowicach.

REŻYSERIA: Jacek Jabrzyk za spektakle „Węgla nie ma" w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz „Poskromienie złośnicy" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

SCENOGRAFIA: Agnieszka Klepacka i Maciej Chorąży za scenografię do spektaklu „Faraon" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

CHOREOGRAFIA/RUCH SCENICZNY: Katarzyna Zielonka i Jarosław Staniek za choreografię w musicalu „Koty" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, oraz w spektaklu „Ballady i romanse" w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

NAGRODA SPECJALNA: Katarzyna Knychalska i Jacek Głomb za mariaż teatru i sportu, który otwiera sceny na nową publiczność w spektaklu „Chopcy z Roosevelta" w Teatrze Nowym w Zabrzu, oraz Martyna Guzy, Anna Lemieszek, Katarzyna Błaszczyńska, Arkadiusz Machel i Kuba Anusiewicz za spójną artystycznie i perfekcyjną w wykonaniu pracę zespołu aktorskiego w spektaklu „Lobotomia" w reżyserii Marka Rachonia w Teatrze Śląskim w Katowicach.