Marek Mikulski scenograf, artysta plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Prowadzi wspólnie z synem Maciejem Mikulskim autorską pracownię projektową specjalizującą się w wystawiennictwie muzealnym (w latach 2004–2021 ponad 100 realizacji). Jest autorem scenografii do ponad stu spektakli w różnych teatrach w Polsce. Współpracował między innymi z Teatrem St. I. Witkiewicza w Zakopanem, Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Nowym w Zabrzu i Teatrem im. A Węgierki w Białymstoku.
Zaprojektował Scenę Atanazego Bazakbala w Teatrze Witkacego oraz wszystkie wnętrza tego teatru, wraz z wyposażeniem Dużej Sceny.
W swoim dorobku ma wydarzenia teatralne w przestrzeniach pozateatralnych, między innymi:
OL-12-7 – wg Szalonej lokomotywy S.I. Witkiewicza, reżyseria Andrzej Dziuk, spektakl w jadącym pociągu. Fujawica wg J. Kasprowicza - scenariusz i reżyseria – Andrzej Dziuk, spektakl w willi J. Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem. Na przełęczy wg St. Witkiewicza reżyseria Andrzej Dziuk, spektakl nad Morskim Okiem oraz w schronisku na Kalatówkach w Tatrach. Romantyzm – Oczyszczenie wg Adama Mickiewicza, reżyseria Jan Nowara – spektakl w podziemiach Rynku w Rzeszowie. Rycerz Nieistniejący – spektakl w zaprojektowanej przyczepie wędrownej, reżyseria Krzysztof Prus.
W Teatrze Rozrywki stworzył scenografię, kostiumy, wizualizacje i projekt plakatu do spektaklu Piekło i raj K. Prusa i J. Nohavicy (wspólnie z Maciejem Mikulskim).