fbpx

KONCERT Z REPERTUAREM PATA METHENY'EGO

KONCERT Z REPERTUAREM PATA METHENY'EGO
Big Band Śląski

Jazzmani Teatru Rozrywki pod kierownictwem Grzegorza Nagórskiego, na zakończenie sezonu teatralnego przygotowali Letni koncert jazzowy, podczas którego zaprezentowano utwory z repertuaru Pata Methenego.
W nowym sezonie pragniemy Państwa przywitać tym samym materiałem tworząc pewną klamrę, jednocześnie dając kolejną szansę na spotkanie z Big Bandem Śląskim w wakacyjnym anturażu.

Na repertuar koncertu Big Bandu Śląskiego złożą się kompozycje wybitnego gitarzysty Pata Metheny. Pochodzą one z  płyt nagranych przez zespół artysty - Pat Metheny Group w latach 1982 - 1995. Większość aranżacji na Big-Band napisał, związany w przeszłości z orkiestrą Stana Kentona, Bob Curnow, który nagrał je ze swoją orkiestrą na płytach: „The Music of Pat Metheny and Lyle Mays” vol. I i II. Listę aranżerów uzupełnili Gary Lindsey i Alan Baylock. 

Grzegorz  Nagórski zgromadził w Big Bandzie Śląskim niezwykle utalentowanych i doświadczonych muzyków, w większości absolwentów legendarnego już „V Wydziału” (obecnie Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach). Nagradzani na międzynarodowych konkursach, uczestniczący w prestiżowych festiwalach jazzowych, nagrywający liczące się w środowisku jazzowym płyty – oto członkowie tej orkiestry.
 
Warto wymienić nazwiska, bowiem same w sobie stanowią markę. Sekcję saksofonów tworzą: Daniel BoberJarosław BothurGrzegorz CzuchajDawid Główczewski i Marcin Żupański. Trębacze to: Krzysztof BukowskiSławomir FirutKlaudiusz Kłosek oraz Paweł Palcowski. Na puzonach grają: Piotr KrawczykJakub Moroń, Karol Pistelok i Sebastian Wieczorek, a w sekcji rytmicznej znaleźli się: Michał Dziewiński (perkusja), Bogusław Kaczmar (fortepian), Michał Kapczuk (kontrabas, gitara basowa) oraz Mateusz Szczypka (gitara).