fbpx

SOFIIA POPOVA

Absolwentka Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi, wydział artystyczny, kierunek taniec, specjalność tancerz-choreograf 2020 r. Studentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Pedagogika, specjalność Pedagogika tańca i choreografii II stopień magister, I rok. 2018-2020 r.

Pracowała w teatrze V6 w Łodzi jako tancerka i wokalistka. Od 2020 roku pracuje jako trener-choreograf w Klubie Tanecznym Ad Astra w Łodzi (prowadziła swoją grupę dzieci, zdobywających nagrody na tanecznych turniejach i konkursach). Instruktor z gimnastyki, akrobatyki, tańca na Akademii Gimnastyki GIMSTAR w Łodzi. Uczestniczyła w Solo Dance Contest w ramach 13-tego Gdańskiego Festivala Tańca w Gdańsku. Uczestniczyła w warsztatach tanecznych w Berlinie. W 2018 r. finalistka 31 IFMC (International Festival of Modern Choreography in Vitebsk). Tańczyła i była solistką w studio współczesnej i sportowej choreografii „Dancer” - Nikopol Ukraina.

Ukończyła Muzyczną Szkołę Sztuk nr 1 (klasa fortepianu) w 2016 r. m. Nikopol Ukraina. Śpiewała i była solistką wzorowego zespołu wokalnego «Rin- Sen» 2008-2017 m. Nikopol Ukraina. Uczestniczyła w ukraińskim telewizyjnym show X-Faktor w 2015 r. Od 2011 r. laureatka wielu międzynarodowych konkursów i festiwali tanecznych na Ukrainie, w Polsce, Bułgarii i na Białorusi.

Najbardziej prestiżowe nagrody:
– III miejsce w Międzynarodowym konkursie „Myśl-Potok 2015” w kategorii solo Contemporary, m. Kijów Ukraina.
– I miejsce na Międzynarodowym festiwalu “Ziemia pod białymi skrzydłami 2015” w kategorii solo taniec współczesny, m. Mozyr, Białoruś.

Od 2021 roku jest członkiem zespołu baletowego Teatru Rozrywki.
Tańczy w musicalu Pinokio. Il grande musical P. Ronchettiego i S. Marconiego.
Gra rolę Girlsy w musicalu Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba,
występuje również jako Elektra w musicalu Koty A. L. Webbera.
Jest współautorką choreografii do Zatańczmy! Koncert sylwestrowy 2022/2023. 


Foto: Artur Wacławek

Spektakle