fbpx

MACIEJ MIKULSKI scenograf

Maciej Mikulski scenograf, artysta plastyk. Studiował na PWSSP i jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom w pracowni wystawiennictwa. Zajmuje się projektowaniem wystaw, grafiką wydawniczą, architekturą wnętrz, fotografią. Współpracuje głównie ze swoim ojcem Markiem Mikulskim.

Zajmuje się projektowaniem wystawiennictwa muzealnego, grafiką wydawniczą, architekturą wnętrz, fotografią dokumentalną oraz scenografią teatralną. Jest autorem fotografii do kilkudziesięciu spektakli teatralnych.  Jest współautorem wielu projektów stałych i czasowych ekspozycji muzealnych. Wspólnie z Markiem Mikulskim projektował kostiumy i scenografię do spektakli: 

Na przełęczy Teatr im. S.I. Witkiewicza w Zakopanem, Wszyscy śpią na wzgórzu oraz Wszyscy odchodzą w ciemność Teatr Nowy w Zabrzu, Romantyzm, nowe oczyszczenie, Od życia biorę co chcę oraz HIOB '51 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Popiełuszko, Sopoćko, Obława Augustowska Teatr im. A. Węgierki w Białymstoku, Gałązka rozmarynu  Teatr Polski w Bielsku Białej.

W Teatrze Rozrywki stworzył scenografię, kostiumy, wizualizacje i projekt plakatu do spektaklu Piekło i raj K. Prusa i J. Nohavicy (wspólnie z Markiem Mikulskim).