fbpx

PIOTR CHOROMAŃSKI

Artysta wizualny, architekt, scenograf, producent muzyczny.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Należy do wrocławskiego kolektywu artystycznego Identity Problem Group [IP], współzałożyciel fundacji IP group oraz eksperymentalnego studia IP Studio we Wrocławiu.
Współpracował z WRO Art Center, jako architekt wystaw w ramach edycji Biennale WRO 2015 i 2013 oraz jako kurator tworząc program „Ciało i Ekonomia” w ramach edycji Wro Biennale 2015. Realizuje autorski projekt „SYREX” promując wrocławską scenę muzyki techno, tworzy eksperymentalny projekt pod nazwą Kurowicki/Choromański.
W 2010 roku zadebiutował jako scenograf w Teatrze Polskim we Wrocławiu, twórca scenografii do spektakli teatralnych Farinelli, Kliniken / miłość jest zimniejsza niż śmierć w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Arkropolis w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie – wszystkie w reżyserii Łukasza Twarkowskiego.
Współpracował z Krystianem Lupą przy projekcie i realizacji scenografii do spektaklu Wycinka w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz w Teatrze Wielkim w Tianjin w Chinach.
W latach 2005-2009 przebywał w Moskwie gdzie pracował w przy projektach i realizacjach budynków użyteczności publicznej.
Od 2009 roku nieprzerwanie do dziś prowadzi Pracownię Architektoniczną „IA” we Wrocławiu. W swoich pracach bada szeroko rozumianą przestrzeń architektoniczną w relacji do ruchu, dźwięku i obrazu wideo.

Foto: Rolling Eye