fbpx

JAKUB SZYDŁOWSKI

Aktor musicalowy, dubbingowy i reżyser spektakli muzycznych. Absolwent liceum muzycznego w Szczecinie (w klasie altówki) oraz Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Współpracuje z teatrami muzycznymi w całym kraju jako reżyser oraz aktor, głównie związany jest ze słynnym Teatrem Muzycznym „Roma”. Gra z sukcesami w wielu spektaklach w Polsce i za granicą – może poszczycić się m.in. rolą w anglojęzycznej wersji musicalu „Hair” w Szwajcarii (główna rola) oraz gościnnym występem w „West Side Story” w Schwedt w Niemczech. Wystąpił w kilku polskich serialach i produkcjach filmowych. Jako aktor dubbingowy zagrał liczne postaci z gier komputerowych, seriali i filmów, m.in. użyczył głosu Dżinnowi w polskiej wersji „Nowych przygód Alladyna” oraz Gastonowi z „Pięknej i Bestii”, gdzie wykonał także partie wokalne.

Od lat poszerza swój dorobek artystyczny o kolejne role i przedsięwzięcia. Artysta cieszy się dużym uznaniem w świecie dubbingu oraz przede wszystkim w środowisku teatralnym, czego dowodem jest m.in. Nagroda im. J. Kiepury w kategorii „najlepszy spektakl sezonu 2015/2016” za wyreżyserowany przez Jakuba Szydłowskiego w Teatrze Muzycznym w Łodzi spektakl „Cyrano”.

W Teatrze Rozrywki w Chorzowie wyreżyserował musical Koty A. L. Webbera oraz Zatańczmy! Koncert sylwestrowy 2022/2023.


Foto: Artur Wacławek