fbpx

MICHAŁ KARBOWSKI

Gitarzysta

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego i Akademii Muzycznej w Katowicach, gitarzysta. W grze łączy elementy jazzu głównego nurtu z sonorystyką i wpływami muzyki rockowej.

 
Był związany z wrocławskimi zespołami sceny niezależnej Ziemia Planeta Ludzi (płyta wydana nakładem wytwórni OM w 2008 roku) oraz z zespołem Robotobibok, z którym koncertował w kraju i za granicą (White Night Festiwal w Tel Awiwie, Sibiu Jazz Festiwal - Sibiu, Ucho Jazz Festiwal - Gdynia)
 
W duecie z Iwoną Kanią brał udział w wielu festiwalach piosenki poetyckiej (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie; FAMA we Wrocławiu; BAZUNA w Sopocie; Ogólnopolski Konkurs Recytatorski z Finałem we Włocławku).
 
Od 2012 r. lider sekstetu Moon Hoax, którego "muzyka ma więcej wspólnego z jazzem, lecz nie brak w niej pierwiastków rockowych i unoszącego się nad całością ducha free." [M. Michta, Lizard.] (festiwale Jazz Bez - Lviv, Budapest Jazz Festival, Jazz Art, Płyta Moon Hoax - 2014) 
 
W 2016 r. podjął współpracę z pochodzącym z Zimbabwe wokalistą i gitarzystą Giftem Musarurwą. Grupa Gift & The Moonbeams nagrała dla brytyjskiej wytwórni Rhythm Bomb Records płytę Gift's sounds, która zebrała bardzo dobre recenzje w prasie fachowej.
 
W marcu 2017 roku gitarzysta wydał swój pierwszy solowy album - The King - Race above the sky, w ktorym wrócił do swoich muzycznych źródeł. Na płytę składa się dziewięć autorskich kompozycji oscylujących w klimatach instrumentalnego rocka i metalu. Strona zespołu: thekingmusic.eu
 
W 2017 r. wziął udział w projekcie Nowosiecka (wraz z innymi artystami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Brodka, M. Koteluk, L.U.C., N. Grosiak, P. Rogucki, N. Przybysz, M. Futrak. K. Zalewski), gdzie po  koncertach w NOSPR retransmitowanych przez TVP wydano płytę "Nowosiecka".
W 2018 wystąpił na scenie Tauron Life Festival Oświęcim z takimi artystami sceny rockowej jak: Kazik Staszewski, D. Malejonek, Moskwa, WŁOCHATY, T. Budzyński, KSU, Ga-Ga, Zielone Żabki, Guma, Rusowicz.

W Teatrze Rozrywki występuje m.in. w koncertach zaduszkowych Czy ich jeszcze pamiętasz? oraz Jaromir Nohavica. Między piekłem a rajem.
 
Od 2017 roku współpracuje ze znanym polskim czasopismem muzycznym „Top Guitar”, dla którego realizuje testy sprzętu gitarowego światowych marek.

http://topguitar.pl/author/michal-karbowski/
 

Foto: Artur Wacławek