fbpx

MAŁGORZATA LISZAK

Skrzypaczka

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec prof.dr.hab Rolanda Orlika. Już podczas studiów – zainteresowana zespołową grą kameralną – współpracowała z Cameratą Impuls Małgorzaty Kaniowskiej.

Współtworzyła "Małżeństwo z Rozsądku " – grupę grającą poezję śpiewaną, dla której wystąpiła gościnnie w czerwcu 2015 roku na płycie "Tropy wiodą na manowce", wydanej z okazji 20-lecia zespołu.
W latach 1998-2012 pracowała w orkiestrze Gliwickiego Teatru Muzycznego. W międzyczasie nawiązała współpracę z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, z którym współpracowała w latach 2008 - 2024.
Brała udział w wielu prestiżowych koncertach w kraju i za granicą. Ma w dorobku udział w Orkiestrze Kameralnej Silesian Art Collective Mateusza Walacha oraz niebywałe przeżycie zagrania dla FIFA podczas uroczystej gali w 2010 r na stadionie w Zurychu. Od 2013 roku gra w kwartecie smyczkowym Les Femmes, z którym ukończyła w 2016 roku studia podyplomowe w zakresie zespołu kameralnego pod kierunkiem st. wykł. Marka Mosia w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Jako muzyk sesyjny współpracowała z Marcinem Pospieszalskim oraz Adamem Celińskim i jego studiem "Radioaktywni " gdzie brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do serialu Blondynka oraz wielu ciekawych płyt np. "Nierówni" Mietka Szcześniaka, ''Karavana" Jafii czy "Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych" w ciekawych aranżacjach Marcina i Lidki Pospieszalskich. Wiązały się z tym koncerty promujące płyty, m.in w radiowej Trójce.
W Teatrze Rozrywki brała udział we wszystkich musicalach i koncertach. Grała również w kwartecie smyczkowym w farsie Hotel Westminster R. Cooneya.

Foto: Artur Wacławek