fbpx

RADOSŁAW MICHALIK korepetytor

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Akordeonista, pianista, wokalista. Kompozytor i aranżer, autor tekstów piosenek.
 
Był uczestnikiem telewizyjnej „Szansy na sukces” (program z piosenkami Tadeusza Nalepy). Współpracował z wokalistką Beatą Bednarz w projekcie z muzyką gospel.
 
Od grudnia 2010 r. jest korepetytorem w Teatrze Rozrywki, pracującym z solistami przy przygotowywaniu premier.
 
Występował w spektaklu Złanocki, czyli bajki dla potłuczonych J. J. Połońskiego, w którym był nie tylko akompaniatorem – miał również zadania aktorskie. Grał Pana Braithwaite w musicalu Billy Elliot E. Johna i L. Halla. Przygotowywał muzycznie aktorów do spektaklu Żywoty świętych osiedlowych wg L. Amejko. Zajął się opracowaniem muzycznym oraz występuje jako Muzyk w farsie Hotel Westminster R. Cooneya. W spektklu Harold i Maude C. Higginsa jest Taperem, a także aranżerem utworów muzycznych.
 
Jest kierownikiem muzycznym i autorem aranżacji kolęd i pastorałek w koncercie świątecznym Co za radość kolędować!, w którym również śpiewa i gra na fortepianie (koncert powstał w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych PO GODZINACH).
Występuje również w recitalu Marty Tadli Takiej miłości wam życzę, w którego programie znalazły się również dwie jego piosenki.
Jest autorem aranżacji i gra na fortepianie w koncertach Poeci, których nam zabrakło, Ta noc do innych niepodobna.
Skomponował muzykę do monodramu Izabelli Malik Nieodkryty świat M. Cierzniaka (spektakl powstał we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach w ramach Kampanii Społecznej AUTYZM. CODZIENNOŚĆ. Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj).
Jest autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym przedstawienia Piekło i raj z piosenkami Jaromira Nohavicy w reżyserii Krzysztofa Prusa. Objął również kierownictwo muzyczne i grał na fortepianie w koncercie zaduszkowym Czy ich jeszcze pamiętasz?
Jest również autorem opracowań muzycznych i aranżacji do spektaklu Harold i Maude Colin Higginsa, gdzie gra również postać Tapera.

NAGRODY:
– Nagroda Główna na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2006),
– Nagroda Główna na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie,
– Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Chorzów "Chłopiec z łabędziem" za artystyczny wkład w kulturę (2021 r.).

Foto: Tomasz Zakrzewski