fbpx

KAROL DROZD (gościnnie)

Aktor, wokalista, tancerz. Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, ze specjalnością musical w klasie śpiewu prof. zw. dr hab. Ryszarda Minkiewicza.

Związany z wieloma Teatrami Muzycznymi w Polsce i za granicą, bardzo aktywnie działa w środowisku artystycznym. 

W 2015 roku zadebiutował musicalem Love Story w Nowym Teatrze w Słupsku, kreując główną postać Olivera Barretta IV.
Główne role zagrał również w musicalach:
- Crazy for You (Opera na Zamku w Szczecinie),
- Grimm (Uckermärkische Bühnen Schwedt),
- Opera za trzy grosze (Teatr Variete w Krakowie),
- Footloose (Teatr Muzyczny w Poznaniu),
- Rock of Ages (Teatr Syrena w Warszawie),
- Pretty Woman (Teatr Muzyczny w Łodzi),
- Sunset Boulevard (Opera Nova w Bydgoszczy).

Wystąpił w spektaklu Fame (Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie), Czarownice z Eastwick (Teatr Syrena w Warszawie) oraz Rodzina Addamsów (Teatr Syrena w Warszawie).

Karol Drozd to także solista w cyklu koncertów „Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej” organizowanych przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie. W przeszłości koncertował też z Filharmonią Pomorską im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego, Szymon Sutor Orchestra oraz Orkiestrą Opery Nova w Bydgoszczy.

W roku 2021 jako jeden z solistów nagrał płytę „ODnowa” z kompozycjami Mariana Hemara. Pomysłodawcą i realizatorem projektu było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Płyta powstała z okazji 120 rocznicy urodzin kompozytora.

Solista na V Arena Festival film & music w Ostródzie. Koncertował w towarzystwie orkiestry filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Odznaczony najwyższą klasą taneczną w Polsce w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Trzykrotny mistrz Polski i dwukrotny półfinalista mistrzostw świata w tańcach latynoamerykańskich. Finalista I edycji programu „Got to Dance – tylko taniec” emitowanego na antenie telewizji Polsat - występ z formacją „Takt Chadek Chełm”.

Instruktor tańca, choreograf oraz pedagog fundacji MUSICAMP, której celem jest kształcenie młodych talentów poprzez organizowanie warsztatów musicalowych oraz koncertów, tym samym rozpowszechniając w Polsce musical.

W Teatrze Rozrywki Karol Drozd występuje gościnnie jako kot Myszołap w musicalu Koty A. L. Webbera.


Foto: Marek Zimakiewicz

Spektakle